final-logo2-text1

بنیاد فرهنگی البرز بر اساس نیت واقف خیراندیش «مرحوم حسینعلی البرز» و با هدف کمک به اعتلای فرهنگ کشور، هر ساله افرادی را که در مسیر کسب دانش تلاش کنند، مورد تشویق قرار می‌دهد. به‌همین منظور در شصتمین سال جایزه بنیاد البرز، 60 نفر از دانش‌آموزان سال پایانی دوره‌های اول و دوم متوسطه سال تحصیلی جاری (1401-1400) ، با اعطای جایزه البرز 1401 مورد تقدیر قرار گیرند.

انتخاب دانش‌آموزان بر اساس معیارها و ضوابطی است که در این شیوه نامه آمده است. ضمنا تأکید می‌شود؛ دانش‌آموزان عزیز، لازم است دقیقاً بر اساس جدول زمان‌بندی مربوط عمل نمایند.

تعداد دانش‌آموزان قابل پذیرش به عنوان برگزیدگان نهایی

دستورالعمل کلی تخصیص امتیاز به دانش‌آموزان

زمان‌بندی کسب امتیازات تعاملی

WordPress Tables Plugin

تذکرات:

1- تمامی دانش‌آموزان عضو سامانه (داوطلبان انفرادی و استانی) اجازه شرکت در این بخش و کسب امتیاز را دارند.

2- دانش‌آموزان برای شرکت در رویدادهای کسب امتیاز تعاملی باید در تاریخ های یاد شده با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود وارد شوند تا در صفحه کاربری خود به بخش مربوط، دسترسی پیدا کنند.

[doctor_sectiontitle sc_title=”فرایند انتخاب دانش آموز”]

شناسایی و معرفي دانش‌آموزان دوره اول متوسطه از میان افرادی است که در سال تحصیلی جاری در پایه نهم مشغول به تحصيل بوده‌اند و در دوره دوم متوسطه (نظری، فنی حرفه‌ای و کاردانش) از بین افرادي است که در سال تحصیلی مزبور در پایه دوازدهم مشغول به تحصيل بوده‌اند.

برگزیدگان استانی بنابر نظر اداره کل آموزش و پرورش استان و بر اساس شاخص‌های اعلام شده (پیوست) به دفتر آموزش دوره اول متوسطه معرفی شده و برگزیدگان کشوری توسط کمیته علمی جایزه بنیاد البرز و بر اساس شاخص­ها و امتیازات مربوط انتخاب و معرفی خواهند شد.

از آن­جا که برگزیدگان استانی در صورت پذیرش در مرحله کشوری، به عنوان نفرات برگزیده کشور معرفی خواهند شد؛ شایسته است ادارات کل آموزش و پرورش فرایند شناسایی، انتخاب و معرفی دانش‌آموزان را به بهترین نحو ممکن به انجام رسانند.

پس از انتخاب دانش‌آموزان، اداره کل آموزش و پرورش استان از طریق سامانه جایزه بنیاد البرز به نشانی alborzaward.ir، اقدام به معرفی ایشان و بارگذاری مدارک در سامانه مزبور ‌نماید.

رعایت فرایند انتخاب برابر با جدول زمان‌بندی مورد تأکید است. درغیر این صورت سهميه استان از فهرست داوری کشوری کنار گذاشته می‌شود.

لازم است هر استان حداقل پنج نفر از دانش‌آموزان برگزیده خود را از مدارس عادي دولتي انتخاب نمايد.

انتخاب و معرفی دانش‌آموزان هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش، بر اساس معیارهای خاص هر شاخه بوده و سهمیه اعلام شده به طور مساوی به هر یک از آن‌ها تعلق می­گیرد.

جایزه بنياد البرز صرفاً در همایش و به شخص دانش‌آموز منتخب، اهدا خواهد شد. در صورت عدم حضور دانش‌آموز منتخب در همایش، امکان اعطای جایزه به سایر افراد اعم از مربیان یا والدین و … وجود ندارد.

[doctor_sectiontitle sc_title=”نکات قابل توجه”]
 • به هر یک از دانش آموزان منتخب کشوری جایزه نقدی به همراه لوح افتخار از طرف بنیاد فرهنگی البرز اهدا می شود.
 • براي اعزام دانش‌آموزان برگزيده ضروري است علاوه بر اخذ رضايت‌نامه كتبي از اولياي دانش‌آموزان و رعايت ضوابط برگزاري اردوها، هماهنگي لازم با حوزه حراست اداره کل آموزش و پرورش استان به‌عمل آید.
 • جهت هماهنگي‌هاي بعدي مشخصات يك نفر از همكاران اداره کل آموزش و پرورش استان به همراه شماره تماس تا حداکثر دو روز پس از ارسال بخشنامه به دفتر آموزش دوره اول متوسطه اعلام شود.
 • درصورتی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، امکان برگزاری حضوری مراسم اعطای جایزه میسر نباشد، زمان و نحوه برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
[doctor_sectiontitle sc_title=”مدارک و مستندات مورد نیاز”]
 1. – تصوير شناسنامه و کارت ملی دانش‌آموز
 2. – عکس پرسنلی
 3. – کارنامه پایانی پايه‌های هفتم، هشتم و نهم برای برگزیدگان دوره اول متوسطه و کارنامه پایانی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم برای برگزیدگان دوره دوم متوسطه و هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش
 4. – گواهی كسب رتبه در المپیادها و مسابقات علمی و مهارتی از مراجع ذی‌صلاح
 5. – گواهی كسب رتبه در مسابقات فرهنگي و هنري از مراجع ذی‌صلاح
 6. – کارت و حكم عضويت در تشكل‌هاي دانش‌آموزي
 7. – گواهی كسب رتبه در جشنواره‌های علمی و پژوهشی از مراجع ذی‌صلاح
 8. – گواهي حضور در دوره‌هاي مهارت‌آموزی از مراجع ذی‌صلاح
 9. – مدرك معتبر دوره‌هاي آموزشي از مراجع ذی‌صلاح
 10. – گواهی كسب رتبه در مسابقات و المپيادهاي ورزشي از مراجع ذی‌صلاح
 11. – شناسنامه کتاب تالیف شده
 12. – گواهی ثبت اختراع از مراجع ذی‌صلاح
 13. – گواهی چاپ مقاله در نشریات از مراجع ذی‌صلاح
 14. گواهی تأیید آثار هنری به همراه تصویر اثر از مراجع ذی‌صلاح

* هیأت انتخاب جایزه البرز، صرفا به استناد مدارک مورد تایید اداره کل آموزش و پرورش استان، امتیاز هر معیار را اعمال خواهد نمود.

[doctor_contactform layout=”three” id=”908″ sc_title=”ارتباط با دبیرخانه”]