final-logo2-text1

10 نکته کلیدی برای برنده شدن جایزه البرز در بخش دانش‌آموزی

دانش‌آموزان عزیزی که قصد دارند برای دریافت جایزه البرز 1403 ثبت نام کنند؛ با مطالعه نکات دهگانه زیر قادر خواهند بود تا مسیر موفقیت را برای خود هموار نمایند.

 داشتن یک الگوی ممتاز و انگیزه بخش و تلاش برای همانندی با آن، مسیرتان را روشن و موفقیت شما را دست یافتنی می‌سازد. انسان‌ها برای انجام دادن کارهایشان و رسیدن به اهداف خود نیاز دارند که یک نمونه و الگوی عینی داشته باشند تا با دیدن نتایج مبارک تلاش‌های آن‌ها انگیزه بیشتری یافته و با توان بیشتری به تلاش خود تا رسیدن به هدف ادامه دهد.

 پیگیری، تلاش و پشتکار فراوان، توأم با صبر و شکیبایی و نیز پذیرش سختی‌ها و ناملایمات، بخش اجتناب ناپذیر زندگی ما در مسیر موفقیت است. باور نسبت به سازنده بودن دشواری‌ها و تحمل آن‌ها بسیار اهمیت داشته و یک اصل کلیدی برای موفقیت به شمار می رود.

زندگی شما به کمک برنامه ریزی، با نظم و هماهنگی بیشتری پیش می‌رود. زیرا به خوبی خواهید دانست چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را نه. به طور دقیق‌تر می‌دانید که چه راهی در پیش دارید و در هر زمانی، دقیقاً چه اقدامی لازم است.

فراموش نکنید که برنامه‌ریزی به زندگی شما تعادل می‌بخشد. افرادی که در کارها و زندگی خود نظم ندارند، به سرعت درگیر کارهای بیهوده شده و زمان خود را تلف می‌کنند.

شما واجد شایستگی‌هایی هستید که لازم است آن‌ها را شناخته و باور کنید. این دقیقاً همان چیزی است که می‌توانید در یک رقابت سالم به دست آورید. رقابت برای شما فرصتی بوجود می‌آورد تا برای شناخت شایستگی‌ها و تقویت توانایی های خود از طریق تمرین و تجربه، اقدامات اثربخشی انجام دهید.

برخورداری از روحیه نوآفرینی و تلاش برای فعال کردن تفکر خلّاقتان در عرصه‌های مختلف زندگی، موجب می‌شود به روش ها و راه‌های متعدد و متنوع‌تری برای دستیابی به موفقیت بیندیشید. محدود نشدن به یک روش یا یک مسیر ثابت، موجب آزادی عمل بیشتر و بالا رفتن سطح انگیزه شما می‌شود.

اطلاعات مورد نیاز نامزدهای دریافت جایزه البرز به صورت مستمر از طریق سامانه مربوط (دانش آموزی) در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد. آگاهی از اخبار جایزه برای تنظیم مدارک، نحوه تعامل با دبیرخانه، زمان بندی‌ها، تغییرات و اصلاحات احتمالی و … بسیار اهمیت دارد.

در امتیازاتی که دانش آموزان برای دریافت جایزه البرز کسب می‌کنند؛ بیشترین سهم، مربوط به فعالیت‌های درسی و آموزشی در مدرسه است. یعنی نمرات کسب شده در دروس مختلف و تداوم این امر در سنوات مختلف تحصیلی بیشترین امتیاز را داشته و نقش اصلی را در برنده شدن جایزه البرز دارد.

اگر می خواهید برنده جایزه البرز شوید ضروریست مطابق نظام و ساختار مشخصی رفتار کنید. بنابر این لازم است همه دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های مربوط را به طور کامل و به دقت مطالعه و مطابق آن عمل نمایید.

 داشتن دورنمایی روشن و شوق انگیز از روز دریافت جایزه البرز به شما انگیزه و شوق تلاش می‌دهد. باید بدانید که تلاش برای دریافت جایزه البرز که در مسیر رسیدن به اهداف آرمانی و بلند مدت شما قرار دارد؛ چگونه عاملی برای سرعت گرفتن در جاده موفقیت‌های بیشتر علمی شما می‌گردد.

برندگان دوره‌های پیشین، تجربه‌های ارزشمندی دارند که کشف راهبردهای موفقیت و تجارب مثبت آن‌ها اهمیت دارد. کسانی که راهی را یک‌بار رفته و تجربه موفقی در آن دارند؛ راهنماهای مناسبی برای تکرار همان موفقیت توسط شما هستند. در اطرافیان خود پرس و جو کنید و با این عزیزان به گفتگو و مشورت بنشینید.

10 نکته کلیدی

آخرین خبرها

برای مشاهده همه خبرها به صفحه آرشیو وارد شوید.